98-9394223559+

 

چشم‌انداز کارگاه فرزندپروری از دید شرکت‌کنندگان

چشم‌انداز کارگاه فرزندپروری از دید شرکت‌کنندگان

تجربه شخصی شیرین: 

در مورد تجربه ام در مورد کلاس فرزند پروری کیوان خان، باید عرض کنم که من بسیار از برگزاری این دوره و البته شرکت در اون خوشحالم و از کیوان خان و شما شکوفه خانم برای همراهی به جهت تشکیل کلاس قدردانم و همچنین از خودم قدردانی میکنم که می‌تونم شرکت کنم چون بسیار چیزی یاد میگیرم هم از کیوان عزیز هم از تجربیاتی که دوستان به اشتراک می‌ذارن و وقتی می‌بینم که مشکلات مامان‌های دیگه هم به نوعی با مشکلات من شباهت داره، دلم آروم می‌شه و از این‌که در این مسیر تنها نیستم خیلی دل‌گرم می‌شم.

یک تجربه‌ی دیگه‌ای هم که از این دوره‌ها دارم، اینه که چیزایی که یاد می‌گیرم رو با دوستان دیگرم هم به اشتراک می‌ذارم و این برای من خیلی لذت بخشه.

تجربه شخصی هدا حاجیان: 

خوشايندی من برام از شركت توي كلاس كيوان رشديه كه تو زمينه فرزندپروي در كنار شخص كيوان و هم دوره ای‌هام بود هست. 

مرتبط شدن باقلب فرزندم و شنيدنش از صميم قلبم دستاورد اين دوره براي من بوده. 

زماني كه دغدغه‌هام و توی اين گروه مطرح می‌كردم و دوستان با همدلی‌هاشون با قلبم مرتبط مي‌شدن برام خوشايند بود.

شنيدن مسائل دوستانم بسيار برام راهگشا بود. 

توي دوره ديدن از دريچه چشم ديگري و آموختم. 

زمانی كه می‌بينم پسر ٤ سالم می‌تونه خودش و ابراز و با احساس و نيازش آشناست و می‌تونه بهم همدلي بده برام شگفتي به همراه داره. 

وقتی می‌بينم پسرم تك راهبرد نيست و می‌تونيم ساعت‌ها با هم براي پيدا كردن راهبردی مشترك كه بتونيم توش نياز همگان و ببينيم گفت و گو می‌كنيم كيف می‌كنم و به خودمون می‌بالم.

و مهم‌ترين مساله برای من اينه كه تونستم در اين گروه بدون ترس از قضاوت شدن ديده و شنيده بشم. 

حمايت‌هايی كه از طرف دوستان و كامران دريافت كردم برام شعف و لذت به همراه داشت.

گروه فرزندپروری ماهانمون الان براي من تبديل شده به جاي امن كه دور از ترس قضاوت شدن می‌تونم خودم و ابراز كنم.

قدردان كيوان و تمام دوستان هم دوره‌ايم بابت رشد و اگاهي كه داشتم هستم.

تجربه شخصی د . ا

من در کلاس فرزندپروری شرکت کردم و الان هم در دوره ی ماهانه‌ی فرزندپروری شرکت می‌کنم. این کلاس برای من یادگیری‌های زیادی به همراه داشته و دارد.

از جمله این‌که یاد گرفتم مهم‌ترین و کلیدی‌ترین نکته در انواع چالش‌هایی که با فرزندانم ممکن است اتفاق بیافتد شنیدن آن‌هاست. با همدلی و شنیدن فرزندانم از بسیاری از چالش‌ها با آرامش عبور می‌کنیم و این برای من دستاورد بزرگی بود که از این کلاس به دست آوردم. حتی در چندین موقعیت این همدلی را از فرزند هفت ساله‌ام دریافت کردم و برایم بسیار دلچسب و شیرین بود و همین‌طور بیان احساس و نیاز فرزندانم از زبان خودشان که در اثر تکرار و تمرینی که در منزل داشتیم و من بیان می‌کردم و برای آن‌ها را حدس می‌زدم و تلاشم این بود که بشنومشون برایم بسیار ارزشمند است.

نکته‌ی بعدی که به من آرامش و امنیت می‌ده این هست که در گروهی هستم که قضاوت نمی‌شم و راحت می‌توانم دغدغه هایم را بیان کنم ، میتوانم نیاز فرزندانم را ببینم و تشخیص دهم و با هم به گفتگو بپردازیم و با هم راهکاری پیدا کنیم و من به عنوان مادر یا والد فرزندانم برای آن‌ها تصمیم نمی‌گیرم.

از این‌که می‌شنوم دغدغه‌های مادرها خیلی شبیه هم هست و همین‌طور نیازهامون احساس آرامش می‌کنم و اطمینان خاطر به دست می‌آورم که من در این مسیر تنها نیستم و حمایت می‌شوم.

بعد از گذروندن دوره‌ی فرزندپروری من و دوستانم تقاضای دوره‌ی ماهانه‌ی فرزندپروری را کردیم و الان در این دوره همراه هم هستیم و ماهی یک بار یک مکان امنی داریم که علاوه بر ارتباط، صمیمیت، حمایت نیاز پررنگ من به شنیدن و همدلی برآورده می‌شود و از این بابت قدردان کیوان خان و دوستان عزیزم هستم.

تجربه‌هایی که در وب‌سایت «زبان‌زندگی» ارتباطی‌بدون‌خشونت - باشتراک گذاشته می‌شود؛ تجربه‌ی عملی کاربرد زبان‌زندگی با درک نگارنده‌است و نه یک‌مثال آموزشی .

Date

28 مرداد 1401

Categories

تجربه شخصی